Ile zwierzątek jest na obrazku?

Świat zwierząt nieustannie nas zadziwia. Aby nie stać się ofiarą jakiegoś drapieżnika i zwiększyć swoje szanse na przetrwanie, zwierzęta stosują różne techniki obronne. Jednym z najbardziej fascynujących rozwiązań jest kamuflaż. Technikę tę wykorzystują również drapieżnicy, gdy polują na swoją ofiarę.

Najpopularniejszą formą maskowania jest wtapianie się w otoczenie, w którym dane zwierzątko żyje, poprzez upodabnianie do otoczenia kształtu lub koloru swojego ciała.

Afrykańskim zwierzętom sztuka kamuflażu również nie jest obca. Niektóre gatunki opanowały tę technikę do perfekcji.

Sierść żyrafy składa się z ciemnych cętek barwy pomarańczowej, kasztanowej, brązowej bądź prawie czarnej. Przedzielają je jasne włosy koloru białego bądź kremowego. Umaszczenie takie umożliwia zwierzęciu ukrycie się wśród jasnych i ciemniejszych wzorów zalesionych terenów sawanny.

Podobnie ma się rzecz z gepardem. Jego płowe futro z okrągłymi czarnymi plamkami doskonale zlewa się z trawami na sawannie, co ułatwia zaskoczenie ofiary.

Dzisiejsze zadanie polega na odnalezieniu i policzeniu wszystkich zwierzątek na obrazku Niektóre z nich sprytnie się ukryły. Czy znajdziesz je wszystkie?

Plik do pobrania tutaj:? POLICZ ZWIERZĄTKA

*do użytku niekomercyjnego

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart