Super!

Już wkrótce Dzień Przedszkolaka, nic więc dziwnego, że na grupach dla nauczycieli wyskakuje mnóstwo ofert z zestawami na to ważne święto. Kolorowe girlandy, piękne odznaki i cudowne dyplomy aż proszą się o zakup i pobranie.

Jest tylko jedno „ale”.

Prawie wszystkie te materiały zawierają poważny błąd. Błąd, o który toczyłam już zacięte boje, zakończone blokadą mojego prywatnego konta przez samozwańcze ekspertki od ortografii. A wystarczy przysiąść, poszukać, sprawdzić. Superprzedszkolak – dokładnie tak samo jak supermodelka, supermarket, superbohater – piszemy łącznie. Wszystko jest opisane tutaj: https://obcyjezykpolski.pl/super/Każdy z nas popełnia błędy, a nie myli się tylko ten, co nic nie robi, ale uważam, że jako twórcy materiałów edukacyjnych, mamy obowiązek dochowania najwyższej staranności i w przypadku wykrycia błędu – natychmiast go poprawić. Tymczasem ze świecą możecie szukać osoby, która do błędu się przyzna, a o poprawieniu go już nie wspomnę. I tak wiszą w Internecie dyplomy „super chłopaka”, odznaki „super przedszkolaka”, laurki dla „super mamy” z setką komentarzy „poproszę”.

Na koniec ogromna prośba do Was. Jeśli znajdziecie gdzieś błąd, uświadomcie autora. Pewnie 90% nawet nie zwróci uwagi, pewnie Was zablokują, ale ja za wychwycenie błędu w moich materiałach będę zawsze ogromnie wdzięczna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart