Czym byłby świat bez ptaków?

Ptaki ? odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu ekosystemów świata w sposób, który bezpośrednio wpływa na produkcję żywności, gospodarkę, a nawet nasze zdrowie.

Zwierzęta te są przede wszystkim źródłem pożywienia, pozyskiwanego przez hodowlę lub polowania. Ponadto, biorą udział w zapylaniu kwiatów i w rozsiewaniu nasion. Są sprzymierzeńcem człowieka w walce ze szkodnikami. Oczyszczają środowisko z padliny, uniemożliwiając rozwój i rozprzestrzenianie się śmiertelnych chorób, takich jak na przykład wścieklizna.

Niektóre gatunki, szczególnie ptaki ? śpiewające, jak i papugowate, są popularnymi zwierzętami domowymi. Poza tym ptaki od wieków inspirują i dają natchnienie.

A teraz wyobraźcie sobie świat bez ptaków. Ciężko by było, prawda?

Międzynarodowy Dzień Ptaków to święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki na całym świecie oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę. Zostało ono ustanowione 1 kwietnia 1906 roku, podczas pierwszej międzynarodowej konwencji o ochronie tej grupy zwierząt.

Z myślą o ptakach, ?‍♀ Bajkartkowa Wróżka przygotowała dzisiejsze zadanie – przyjemną dla oka i umysłu ptasią wykreślankę z przepięknymi ilustracjami braci von Wright.

Do pobrania tutaj:? PTASIA WYKREŚLANKA

Życzymy wspaniałej zabawy!

*do użytku niekomercyjnego

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart