Zadanie specjalne – Andrzejkowa przepowiednia

Powiadają, że przyszłość zapisana jest w gwiazdach i nie da się uniknąć przeznaczenia. Królewna Elena z baśniowej krainy Nifili wierzy, że nic nie jest jeszcze przesądzone i z waszą pomocą uda się odwrócić zły los.
Cała historia zaczyna się wiele lat temu, gdy Elena była jeszcze małą dziewczynką. Doskonale pamięta ten andrzejkowy wieczór, w którym nadworny astrolog wywróżył, że jeśli królewna nie wyjdzie za mąż przed 25 urodzinami, nigdy nie zazna miłości. Ten moment zbliża się nieubłaganie, a Elena nie ma nawet wybranka!
Wiedźma Zefira dostrzegła w szklanej kuli jedyne rozwiązanie – znaleźć odważnych i mądrych śmiałków, którzy poradzą sobie z andrzejkowymi zadaniami. Tylko tak można odwrócić zły los.
Pomożecie królewnie?

Zestaw przygotowany jest w dwóch wersjach: dla przedszkola i dla klas 1-3. Każda z nich zawiera list od wróżki, 15 zadań związanych z andrzejkowymi zwyczajami oraz certyfikat ukończenia zadania specjalnego.

W wersji przedszkolnej do rozwiązania jest m. in. labirynt, wskazanie, który obrazek nie ma cienia, kolorowanka, sprawdzenie dokąd prowadzi droga, szukanie elementu na obrazku, odwzorowywanie rysunku, wskazanie identycznego obrazka, odszyfrowanie zakodowanej wiadomości, labirynt matematyczny, układanie elementów od najkrótszego do najdłuższego, szukanie różnic na obrazkach. Łącznie 19 stron.

W wersji dla klas 1-3 do rozwiązania jest m.in. labirynt, sprawdzenie dokąd prowadzi droga, szukanie obrazka bez cienia, wykreślanka, wskazanie obrazka bez pary, łączenie kropek i odwzorowanie rysunku, labirynt matematyczny (w wersji łatwiejszej i trudniejszej), szukanie właściwego lustrzanego odbicia, odszyfrowanie zakodowanej wiadomości, tworzenie wyrazów z podanych liter, szukanie różnic na obrazkach. Łącznie 20 stron.

Jak się bawić?

Zadania przygotowałam tak, by mogła brać w nich udział dowolna liczba dzieci. Grupa może wykonać zadania wspólnie, a można podzielić ją na mniejsze drużyny.

Celem zabawy jest przybliżenie dzieciom zwyczajów andrzejkowych w przystępnej formie.

Cena: 10 zł za wybraną wersję w pliku PDF.

Zestawy można zakupić tutaj:

Andrzejkowa przepowiednia – wersja przedszkolna
Andrzejkowa przepowiednia – wersja szkolna

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart