Gry kartkowe

Ten zestaw to nostalgiczna podróż do dzieciństwa, kiedy to wspólnie z siostrą po raz 150 grałyśmy w ulubione państwa-miasta, czy statki. Potrafiłyśmy bawić się tak godzinami, niejednokrotnie kłócąc się, czy ukwiał to roślina, i czy okręty można stawiać po skosie. 😉 Potem starsza siostra pokazała nam łapkę. ale więcej czasu zajmowało nam rysowanie ręki i uzupełnianie jej o liczby niż sama rozgrywka.

Niedawno tę grę pokazałam swojemu dziewięcioletniemu synowi. Wprawdzie Fortnite nie przebiła, ale spodobała mu się do tego stopnia, że musiałam dorobić kolejne kartki. I tak zrodził się pomysł na ten materiał.

Zestaw zawiera 31 stron i znajdziesz w nim:

  • 3 szablony do gry w państwa-miasta (wzbogacone o zawody i samochody)
  • szablon do gry w statki
  • 15 szablonów do gry w łapkę
  • 10 szablonów do gry w „jak najwięcej”
  • szablon do gry w piłkarzyki
  • szablon do gry w połącz 4.

Celowo nie zamieszczałam instrukcji, bo zasady ustalało się indywidualnie. Jeśli nie znasz danej gry, w wikipedii znajdziesz podstawowe informacje na jej temat oraz zasady punktacji:

Państwa-miasta: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa-miasta

Statki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99ty

Łapki: My grałyśmy w następujący sposób: gdy ja wyszukiwałam liczby podanej przez siostrę, ona w tym czasie zapisywała na innej kartce liczbę 100 do momentu aż znalazłam właściwą liczbę i powiedziałam stop. Potem odwracałyśmy role. Wygrywała ta, która miała więcej setek.

Jak najwięcej: gra polega na ułożeniu jak największej liczby wyrazów z liter zawartych w haśle.

Piłkarzyki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%82karzyki_na_kartce

Połącz 4: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czw%C3%B3rki

Cena: 8 zł za plik PDF

Zestaw można zakupić tutaj: https://bajkartka.pl/produkt/gry-kartkowe/

Proszę pamiętaj!

Wszystkie bajkartkowe materiały (płatne i darmowe) udostępniam na użytek własny. Nie zezwalam na ich rozpowszechnianie bez mojej zgody. Jeśli chcesz komuś przesłać ten plik, proszę podeślij link do pobrania, szanując tym samym moje prawa autorskie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk