Gry kartkowe

Ten zestaw to nostalgiczna podróż do dzieciństwa, kiedy to wspólnie z siostrą po raz 150 grałyśmy w ulubione państwa-miasta, czy statki. Potrafiłyśmy bawić się tak godzinami, niejednokrotnie kłócąc się, czy ukwiał to roślina, i czy okręty można stawiać po skosie. 😉 Potem starsza siostra pokazała nam łapkę. ale więcej czasu zajmowało nam rysowanie ręki i uzupełnianie jej o liczby niż sama rozgrywka.

Niedawno tę grę pokazałam swojemu dziewięcioletniemu synowi. Wprawdzie Fortnite nie przebiła, ale spodobała mu się do tego stopnia, że musiałam dorobić kolejne kartki. I tak zrodził się pomysł na ten materiał.

Zestaw zawiera 31 stron i znajdziesz w nim:

  • 3 szablony do gry w państwa-miasta (wzbogacone o zawody i samochody)
  • szablon do gry w statki
  • 15 szablonów do gry w łapkę
  • 10 szablonów do gry w „jak najwięcej”
  • szablon do gry w piłkarzyki
  • szablon do gry w połącz 4.

Celowo nie zamieszczałam instrukcji, bo zasady ustalało się indywidualnie. Jeśli nie znasz danej gry, w wikipedii znajdziesz podstawowe informacje na jej temat oraz zasady punktacji:

Państwa-miasta: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa-miasta

Statki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99ty

Łapki: My grałyśmy w następujący sposób: gdy ja wyszukiwałam liczby podanej przez siostrę, ona w tym czasie zapisywała na innej kartce liczbę 100 do momentu aż znalazłam właściwą liczbę i powiedziałam stop. Potem odwracałyśmy role. Wygrywała ta, która miała więcej setek.

Jak najwięcej: gra polega na ułożeniu jak największej liczby wyrazów z liter zawartych w haśle.

Piłkarzyki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%82karzyki_na_kartce

Połącz 4: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czw%C3%B3rki

Cena: 8 zł za plik PDF

Zestaw można zakupić tutaj: https://bajkartka.pl/produkt/gry-kartkowe/

Proszę pamiętaj!

Wszystkie bajkartkowe materiały (płatne i darmowe) udostępniam na użytek własny. Nie zezwalam na ich rozpowszechnianie bez mojej zgody. Jeśli chcesz komuś przesłać ten plik, proszę podeślij link do pobrania, szanując tym samym moje prawa autorskie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart